It is #4 lumber so you will have some waste. It is $.45 a linear ft, comes out to $.81 a square ft. I don't know where you can find a better price for this product!! It is perfect for the inside of barns, cabins, houses etc. I have 8 and 10 foot available.

Previous
Previous

1x6 White Fir

Next
Next

1x8 Cedar T&G